ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

8 فواید خرما برای سلامتی اثبات شده

8 فواید خرما برای سلامتی اثبات شده:

خرما میوه درخت خرما است که در بسیاری از مناطق گرمسیر جهان رشد می کند. خرما در سالهای اخیر کاملاً محبوب شده است.
تقریباً تمام خرمائی که در کشورهای غربی فروخته می شود خشک است.
شما می توانید بر اساس شکل ظاهری خشک بودن یا نبودن خرما تشخیص دهید. یک پوست چروکیده نشان می دهد که آنها خشک شده اند ، در حالی که یک پوست صاف نشان دهنده شادابی است.
بسته به نوع مختلف ، خرما تازه از نظر اندازه نسبتاً کوچک است و از قرمز روشن تا زرد روشن دارای رنگ است.
خرما جویدنی با عطر و طعم شیرین است. آنها همچنین از نظر برخی مواد مغذی مهم بسیار زیاد بوده و دارای مزایا و کاربردهای گوناگونی هستند.
در این مقاله 8 فواید سلامتی خوردن خرما و نحوه ترکیب آنها در رژیم غذایی مورد بحث قرار خواهد گرفت.
اطلاعات بیشتر درباره این نوشتار مبدأبرای اطلاعات ترجمه بیشتر، نوشتار مبدأ لازم است

1. بسیار مغذی

خرما مشخصات تغذیه ای بسیار خوبی دارد.
از آنجا که خشک شده اند ، میزان کالری آنها بیشتر از بیشتر میوه های تازه است. میزان کالری خرما مانند سایر میوه های خشک مانند کشمش و انجیر است.
بیشتر کالری موجود در خرما از کربوهیدرات تأمین می شود. بقیه از مقدار بسیار کمی پروتئین هستند. خرما علیرغم کالری ، علاوه بر مقدار قابل توجهی فیبر حاوی برخی ویتامین ها و مواد معدنی مهم است.

2. سرشار از فیبر

دریافت فیبر کافی برای سلامت کلی شما مهم است.
با داشتن تقریبا 7 گرم فیبر در یک وعده 3.5 اونسی ، از جمله خرما در رژیم غذایی یک روش عالی برای افزایش فیبر دریافتی است.
فیبر با جلوگیری از یبوست می تواند برای سلامت دستگاه گوارش مفید باشد. با کمک به ایجاد مدفوع ، حرکات منظم روده را تقویت می کند (3 منبع معتبر).
در یک مطالعه ، 21 نفری که به مدت 21 روز 7 عدد خرما در روز مصرف می کردند ، در بهبود مدفوع ، مدفوع مشاهده شده و در مقایسه با زمانی که خرما نخوردند ، در حرکات روده افزایش قابل توجهی داشتند.
علاوه بر این ، فیبر موجود در خرما ممکن است برای کنترل قند خون مفید باشد. فیبر هضم را کند می کند و ممکن است به جلوگیری از افزایش زیاد قند خون پس از خوردن غذا کمک کند.
به همین دلیل ، خرما دارای شاخص گلیسمی پایین (GI) است ، که اندازه گیری سرعت افزایش قند خون پس از خوردن یک ماده غذایی خاص را اندازه گیری می کند.

3. سرشار از آنتی اکسیدان های ضد بیماری

خرما آنتی اکسیدان های مختلفی را ارائه می دهد که دارای تعدادی مزایای سلامتی از جمله کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری است.
آنتی اکسیدان ها از سلول های شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند ، مولکول های ناپایدار که ممکن است واکنش های مضر در بدن شما ایجاد کنند و منجر به بیماری شوند.
در مقایسه با انواع مشابه میوه ها مانند انجیر و آلو خشک ، به نظر می رسد خرما بالاترین محتوای آنتی اکسیدان را دارد.
در اینجا مروری بر سه آنتی اکسیدان قوی در خرما وجود دارد:

فلاونوئیدها:

فلاونوئیدها آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که ممکن است به کاهش التهاب کمک کنند و از نظر بالقوه آنها برای کاهش خطر دیابت ، بیماری آلزایمر و انواع خاصی از سرطان مورد مطالعه قرار گرفته اند.

کاروتنوئیدها:

ثابت شده است که کاروتنوئیدها سلامت قلب را تقویت می کنند و همچنین ممکن است خطر ابتلا به اختلالات مربوط به چشم مانند دژنراسیون ماکولا را کاهش دهند (2 منبع معتبر .

اسید فنولیک:

به دلیل خواص ضد التهابی شناخته شده ، اسید فنولیک ممکن است به کاهش خطر سرطان و بیماری های قلبی کمک کند.

خرید خرما

4- ممکن است سلامت مغز را ارتقا دهد

خوردن خرما ممکن است به بهبود عملکرد مغز کمک کند.
مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که خرما برای کاهش مارکرهای التهابی مانند اینترلوکین 6 (IL-6) در مغز مفید است. مقادیر بالای IL-6 با خطر بیشتری از بیماری های نورودژنراتیو مانند آلزایمر همراه است.
علاوه بر این ، مطالعات حیوانی نشان داده است که خرما برای کاهش فعالیت پروتئین های آمیلوئید بتا ، که می تواند پلاک هایی در مغز ایجاد کند ، مفید است. برای خرید خرما همین الان کلیک کنید.
وقتی پلاک ها در مغز جمع می شوند ، ممکن است باعث اختلال در ارتباط بین سلول های مغزی شوند ، که در نهایت می تواند منجر به مرگ سلول های مغزی و بیماری آلزایمر شود (منبع 15).
یک مطالعه بر روی حیوانات نشان داد که موشهایی که با غذای مخلوط شده با خرما تغذیه می شوند ، به طور قابل توجهی حافظه و توانایی یادگیری بهتر و همچنین رفتارهای مرتبط با اضطراب در مقایسه با کسانی که آنها را نمی خورند دارند.
خاصیت بالقوه تقویت کننده مغز خرما به محتوای آنتی اکسیدان شناخته شده برای کاهش التهاب ، از جمله فلاونوئیدها نسبت داده شده است.
با این حال ، برای تأیید نقش خرما در سلامت مغز ، مطالعات انسانی لازم است.

5- ممکن است کار طبیعی را ترویج دهد

خرما به دلیل توانایی بالقوه آنها در ترویج و کاهش زایمان دیررس در زنان باردار مورد مطالعه قرار گرفته است.
خوردن این میوه ها در طول چند هفته آخر بارداری ممکن است باعث اتساع دهانه رحم و کاهش نیاز به زایمان ناشی شود. همچنین ممکن است برای کاهش زمان کار مفید باشند.
در یک مطالعه ، 69 زن که 6 هفته در هر روز 4 خرما قبل از موعد مقرر مصرف کرده بودند ، 20٪ بیشتر در معرض زایمان قرار داشتند و نسبت به کسانی که آنها را نخورده بودند ، برای مدت زمان کمتری در زایمان بودند.
مطالعه دیگری که بر روی 154 زن باردار انجام شد نشان داد که کسانی که خرما می خورند در مقایسه با کسانی که این کار را انجام نمی دهند بسیار کمتر تحریک می شوند.
مطالعه سوم نتایج مشابهی را در 91 زن بارداری یافت که از هفته 37 بارداری روزانه 70-76 گرم خرما مصرف می کردند. آنها به طور متوسط ​​4 ساعت کمتر از کسانی که خرما نمی خوردند در زایمان فعال بودند.
اگرچه به نظر می رسد خوردن خرما به بهبود زایمان کمک می کند و مدت زایمان را کاهش می دهد ، اما تحقیقات بیشتری برای تأیید این اثرات لازم است.
احتمالاً نقشی که خرما در بارداری دارد ممکن است به دلیل ترکیباتی باشد که به گیرنده های اکسی توسین متصل می شوند و به نظر می رسد اثرات اکسی توسین در بدن را تقلید می کنند. اکسی توسین هورمونی است که باعث انقباضات زایمان در هنگام زایمان می شود.
علاوه بر این ، خرما حاوی تانن است ، که ترکیباتی است که نشان داده شده است در تسهیل انقباضات کمک می کند. آنها همچنین منبع خوبی از قند و کالری طبیعی هستند که برای حفظ سطح انرژی در دوران زایمان ضروری هستند. برای خرید خرما همین الان کلیک کنید.

6. شیرین کننده طبیعی عالی

خرما منبع فروکتوز است که نوعی قند طبیعی است که در میوه یافت می شود.
به همین دلیل ، خرما بسیار شیرین است و همچنین طعمی ظریف مانند کارامل دارد. آنها به دلیل مواد مغذی ، فیبر و آنتی اکسیدان هایی که آنها فراهم می کنند ، جایگزین سالم و خوبی برای قند سفید در دستور العمل ها هستند.
بهترین روش برای جایگزینی خرما به جای شکر سفید ، تهیه رب خرما است ، همانطور که در این دستورالعمل وجود دارد. این ماده از مخلوط خرما با آب در مخلوط کن درست می شود. یک قاعده کلی این است که قند را با نسبت 1: 1 جایگزین شکر کنید.
به عنوان مثال ، اگر دستورالعمل نیاز به 1 فنجان شکر داشته باشد ، آن را با 1 فنجان خمیر خرما جایگزین خواهید کرد.
توجه به این نکته مهم است که اگرچه خرما سرشار از فیبر و مواد مغذی است ، اما با این وجود کالری نسبتاً بالایی دارد و در حد متوسط مصرف می شود. برای خرید خرما همین الان کلیک کنید.

7. سایر مزایای بالقوه بهداشتی

ادعا شده است که خرما دارای مزایای دیگری برای سلامتی است که هنوز به طور گسترده بررسی نشده است.
سلامت استخوان: خرما حاوی چندین ماده معدنی از جمله فسفر ، پتاسیم ، کلسیم و منیزیم است. همه اینها به دلیل پتانسیل آنها در جلوگیری از بیماریهای مرتبط با استخوان مانند پوکی استخوان مورد مطالعه قرار گرفته اند.
کنترل قند خون: خرما به دلیل پایین بودن شاخص گلیسمی ، فیبر و آنتی اکسیدان ها ، می تواند به تنظیم قند خون کمک کند. بنابراین ، خوردن آنها ممکن است برای مدیریت دیابت مفید باشد. برای خرید خرما همین الان کلیک کنید.
اگرچه این مزایای بالقوه سلامتی امیدوار کننده است ، اما قبل از نتیجه گیری ، مطالعات بیشتری در مورد انسان لازم است.

8. افزودن آسان به رژیم غذایی

خرما فوق العاده همه کاره است و یک میان وعده خوشمزه درست می کند. آنها اغلب با غذاهای دیگر مانند بادام ، کره مغز خشک یا پنیر نرم جفت می شوند.
خرما نیز بسیار چسبناک است و همین امر باعث می شود تا به عنوان ماده اتصال دهنده در محصولات پخته شده مانند کلوچه ها و میله ها مفید واقع شود. شما می توانید مانند این دستورالعمل ، خرما را با مغزها و دانه ها ترکیب کنید و میله های میان وعده یا توپ های انرژی خوبی درست کنید.
علاوه بر این ، شما می توانید از خرما برای شیرین کردن سس ها ، مانند سس های سالاد و مارینادها استفاده کنید یا آنها را به اسموتی و بلغور جو دوسر تبدیل کنید.
توجه به این نکته مهم است که خرما کالری زیادی دارد و طعم شیرین آن باعث می شود پرخوری کنید. به همین دلیل بهتر است در حد متوسط مصرف شوند.برای خرید خرما همین الان کلیک کنید.

نتیجه گیری

خرما میوه ای بسیار سالم است که باید در رژیم غذایی شما گنجانده شود.
آنها دارای مقادیر زیادی مواد مغذی ، فیبر و آنتی اکسیدان هستند که همه آنها ممکن است فواید سلامتی از بهبود هضم غذا تا کاهش خطر بیماری را فراهم کنند.
روش های مختلفی برای افزودن خرما به رژیم غذایی شما وجود دارد. یکی از روش های محبوب خوردن آنها به عنوان یک شیرین کننده طبیعی در غذاهای مختلف است. آنها همچنین یک میان وعده عالی درست می کنند.
یافتن خرما به شکل خشک شده ساده ترین آن است ، گرچه کالری بالاتری نسبت به میوه های تازه دارد بنابراین خوردن آنها در حد متوسط بسیار مهم است.
خرما قطعاً ارزش افزودن به رژیم غذایی شما را دارد ، زیرا هم مقوی و هم خوشمزه است.


برای خرید خرما همین الان اقدام کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا